YENİ VE TAPTAZE BİR CİLT İÇİN PEELING

Özellikle kış aylarında yıpranan cildimizi yenilemenin en iyi yolu peeling yapmaktır. Peeling sayesinde cildiniz daha pürüzsüz ve canlı görünür. O zaman peeling ile ilgili detaylara gelin birlikte göz atalım.

PEELING KULLANIMI

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanın yolu cildi temiz tutmaktan geçmektedir. Cildi temizlemenin ilk adımı da cildi ölü derilerden arındırmaktadır. Aksi halde ölü derimize yaptığımız hiçbir temizlik ve bakım işlemi maksimum fayda vermez

PEELING YAPMANIN ÖNEMİ

Kelime anlamı olarak soymak, bir şeyi parlatmak anlamına gelen peeling işlemi cildimizi ölü derilerden arındırmamızı sağlayabiliriz.  Özellikle kış aylarında soğuk, kuru hava, nem azlığı, çevre kirliliği, üst üste giyilen kıyafetler ve cilt temizliğinin diğer mevsimlere göre nispeten daha az yapılması gibi etkenler cildin çok çabuk yıpranmasına neden olmaktadır. Ciltte kuruma, çatlama, cilt yıpranması gibi etkiler görülebilmektedir. Ciltte solgun ve cansız bir görünüm oluşur. Kirden ve hava şartlarından dolayı cilt gözenekleri tıkandığı için siyah nokta ve sivilceler meydana gelir. Dolayısıyla peeling yapmanın önemi yüksektir.

PEELING İLE CİLDİNİZ YENİLENSİN!

Kendini yenileme özelliği olan cildimizin üst tabakasında biriken ölü derileri atmasını sağladığımızda alt tabakayı uyarırız. Alt tabaka hücre yenilenmesini başlatır ve yeni bir tabaka oluşturur. Oluşan bu tabaka, taze, temiz ve yeni bir görünüme kavuşmamıza yardımcı olur.

Kullandığımız temizleyici ve bakım ürünleri maksimum etki gösterir. Yaşlanma etkileri azalır. Ciltteki siyah nokta, leke ve sivilcelerin azalmasına yardımcı olur.

Uzmanların haftada bir veya iki kere yapılmasını önerdiği peeling düzenli olarak tüm vücut için kullanılmadır. Peeling sonrasında cilt bakımı nemlendirici ile desteklenmelidir. Madame Coco’nun peelingleriyle cildinizi yenilemenin tam zamanı…