YAZ AYLARINDA İÇİNİZİ FERAHLATACAK LİMONATA

Sıcaklardan bunalmaya başladıysanız serinlemek için sağlıklı ve lezzetli bir önerimiz var. Birkaç malzeme ile evde kolayca hazırlayabileceğiniz limonata, sıcaklarda içinizi ferahlatan vazgeçilmez içeceğiniz olacak.

Limonun ferahlığı ve tazeliği ile yaz boyu lezzetli limonatalar hazırlayabilir, damak tadınıza göre tatlandırabilirsiniz. Hazırsanız basit ama lezzetli bu limonatayı nasıl hazırlayacağınıza gelin birlikte göz atalım.

Limonları yıkayın ve rendenin ince tarafı ile kabukların sarı yüzeyini bir kaba rendeleyin. Rendelediğiniz kabukların üzerine limonların suyunu sıkın ve tatlandırmak için toz şekeri ekleyin. Bu karışımı, yaklaşık 5 dakika ovarak şeker ve limonun iyice karışmasını sağlayın. Üzerine 1 su bardağı su ekleyip buzdolabında 20 dakika kadar bekletin.

Buzdolabından aldığınız bu karışımın üzerine elde etmek istediğiniz miktara göre su ekleyin. Şekerin erimesi için karıştırın ve süzgeçten posasını ezerek süzün. Sürahiye doldurup buzdolabında soğuyuncaya kadar 1-2 saat bekletin.

Soğuyan limonatayı bardaklara doldurun. Dileğinize göre içine birer küp buz atıp nane yaprağı ile süsleyerek, servis edebilirsiniz.

Limon-nane ile hazırlayacağınız klasik limonata tarifinin lezzetine lezzet katabilecek farklı alternatiflerinizin de olduğunu unutmayın. Sevdiğiniz farklı tatlar ile çeşitli versiyonlarını da yapabilirsiniz.

Örneğin; çilekli limonatanın tadıyla ferahlık sağlarken, görüntüsüyle ise ortamınız renklendirin. Çilek ve limonları birlikte robottan geçirin. İçine şeker ekleyerek süzgeçten süzün ve buzdolabında bekletin. Soğuduktan sonra servis edin. 

Ayrıca sevdiğiniz diğer meyvelerle de sınırsız kombinasyon oluşturabilirsiniz. Servis ederken nane yaprakları ile süslemeniz ekstra ferahlık sağlayacak.

Şık bir sunum için ise ihtiyacınız olacak Madame Coco ürünlerine www.madamecoco.com adresinden ve Madame Coco mağazalarından ulaşabilirsiniz.