Stilettonun Yüksek Tarihi

Yüzyıllardır modaya yön veren Fransız kadınları, en ünlü moda tasarımcılarından sokak stiline kadar moda dünyasının her alanında ilham kaynağı olmuştur. Peki Fransız kadınını bu kadar stil sahibi kılan şey nedir?

Üzerine tam oturan bir ceket, klasikleşmiş bir kot, abartıdan uzak takılarve tabii ki giyildiği an özgüveni yükselten sivri topuklar… Gelin Fransız kadınlarının vazgeçilmez ayakkabısı Stilettolara daha yakından bakalım 🙂

Adını kısa saplı ve ince uçlu bir İtalyan bıçak türünden alan stiletto topuğu

1950’lerde yükselişe geçtiyse de kökeni 19. yüzyıl Fransız tasarımcılarına kadar gitmekte.

Stilettoya hayat verense Ünlü bir Fransız tasarımcının kırmızı tabanlı ikonik tasarımlarıdır diyebiliriz. Bu tasarımlarla birlikte zirveye ulaşan stiletto, birçok ünlünün kırmızı halı tercihi olurken Paris sokaklarında da sivri topuk seslerinin yükselmesini sağladı.

Keskin çizgileri ve göz alıcı tasarımıyla stiletto, gündüz klasik bir pantolon ve beyaz gömlekle

iş toplantılarına uyum sağlarken; gece ise minik siyah elbiseyle her davette kurtarıcınız olabilir. Yalnız kabul etmeliyiz ki her ne kadar yüksek topuklarla yürürken gelen özgüven hissi ve kusursuz şıklık dünyanın her yerinden kadınları cezbetse de bu muhteşem ayakkabıların rahatsızlığı bir o kadar göz korkutuyor.

Zarafetine düşkün Madame Coco kadınları gün boyu yüksek topuklardan yorulmuş

ayaklarını birbirinden sıcacık çoraplarıyla ve yumuşacık ev terlikleri şımartıyor! Siz de Fransız şıklığını ve konforunu evinizde yaşamak için hemen www.madamecoco.com ‘a tıklayabilir, mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.