SONBAHARDA ENERJİNİZ DÜŞMESİN…

Güneşli havaları geride bıraktığımız bu günlerde, havaların soğumasıyla birlikte çoğu kişinin enerjisi düşüyor. Mevsimsel değişimle beraber yaşam şeklimiz de değiştiği için günlük hayata adapte olmakta zorlanıyoruz. Bu durum birçok insanı psikolojik olarak etkiliyor. Peki bu olumsuzluklardan kurtulmak ve sonbaharda enerjimizi yükseltmek için neler yapmalıyız?

İşte size birkaç öneri 🙂

C VİTAMİNİNİN ÖNEMİ…

Önerilerimizin başında C vitamini yer almaktadır. Vitaminlerin yaşamsal önemi tartışılmaz.  C vitamini, gribe ve soğuk algınlığına karşı  vücut direncini artırdığı için özellikle soğuk havalarda daha da fazla önem kazanıyor.  Bağışıklık sisteminin güçlü kalabilmesi için C vitaminine ihtiyaç bulunmaktadır. C vitamini içeren besinlerin başında portakal, limon ve elma gelir. Mutfağınızın baş köşesinde zevkle sergileyeceğiniz Madame Coco’nun ihtişamlı cam sebillerinde  C vitamini bakımından zengin içecekleri sürekli olarak bulundurabilirsiniz.

KİŞİSEL BAKIM…

İkinci sırada, kişisel bakımın önemini vurgulamak isteriz. Kişisel bakımınızın artmasıyla kendinize güveniniz ve moraliniz de yükselir. Bu soğuk günlerde bakımınızı ihmal etmemek için; bir Madame Coco markası olan Répertoire vücut losyonu, el kremi, peeling veya yüz maskesi ile kendinizi şımartabilirsiniz.

SPA KEYFİ…

Son olarak; sonbahar günlerinde zinde ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için hem rahatlatıcı hem de günlük hayatınızın stresinden arındırıcı mumlar ve dinlendirici müzikler eşliğinde kendinize harika bir SPA keyfi yaşatabilirsiniz.

Sonbaharın herkese huzurlu ve sağlıklı günler getirmesi dileğiyle… 🙂