SHEA YAĞINI HAYATINIZA ALMANIZ İÇİN 8 NEDEN!

Son dönemde dünya trendi olan ancak yüzyıllardır Afrikalı kadınların güzellik sırrı shea yağının faydalanabileceğiniz özelliklerine gelin birlikte göz atalım.

SHEA YAĞININ VAZGEÇEMEYECEĞİNİZ 8 KULLANIM ALANI!

Son dönemde dünya trendi haline gelen ve her geçen gün kullanıcı sayısı artan shea yağından ve faydalarından bir önceki “SHEA YAĞI” yazımızda bahsetmiştik. Bu yazımızda sizlerle shea yağının kullanım alanlarını ve yöntemlerini paylaşacağız.

1) 4 Mevsim Destek
Shea yağının tüm mevsimler için uygun özellikleri vardır. Kış aylarında kurumuş ve nemsiz kalmış ciltleri onarır. Yaz aylarında ise güneşin zarar verdiği cildinizi nemlendirir ve cildinize ışıltı kazandırır. %100 doğal içeriği ile en hassas cilt tipleri için bile rahatlıkla kullanılabilir.

2) Yüz Bakımı
Shea yağı yüz bakımı için idealdir. Cilt elastikiyetini arttırır, cildinizi mükemmel bir şekilde nemlendirir ve dış etkenlere karşı korur. Hücreleri canlandırma özelliği ile cilt lekelerine ve yaşlanma belirtilerine karşı etkilidir. Tüm cilt tipleri için kullanılabilir.

3) El Bakımı
Shea yağı içerisinde bulunan besleyici içerik ve güçlü nemlendirici özelliği ile ellerinize anında bakım yapar. Soğuk, rüzgarlı veya güneşli havalardan en çok etkilenen ellerinizdeki kuruma ve çatlakları giderir. Günlük nem ihtiyacınızı karşılar. Günlük bakım için istediğiniz sıklıkta ellerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

4) Masaj
Yüksek nemlendirici özelliği ile shea yağı masaj sırasında kasları gevşetmek için idealdir. Kol ve oyluklara uygulayın. Ağrı ve kas ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.

5)Epilasyon
Epilasyon cildinizi tahriş eder, hem bölgesel kızarıklıklar hem de rahatsızlık hissi verir. Shea yağı nemlendirici özelliğinin yanı sıra, yatıştırıcı ve rahatlatıcı özellikleri ile cildinizi rahatlatacak, epilasyonun verdiği rahatsızlıkları gidermeye yardımcı olacaktır.

6) Çatlak karşıtı
Rejim ve hamilelik dönemleri sonrasında vücudun hassas bölgelerinde kilo alıp vermekten doğan çatlaklar görülür. Shea yağını çatlakların yoğun olduğu bölgelere düzenli olarak sürmeye devam ederseniz çatlakları azaltmaya yardımcı olursunuz. Bunun dışında shea yağının ciltteki yara ve yanık izleri için de iyileştirme özelliği bulunmaktadır.

7) Dudaklar İçin
Shea yağı cildimizin diğer bölgelerinde olduğu gibi vücudumuzun en hassas bölgelerinden biri olan dudaklarımızda da oldukça etkilidir. Dudaklarınızın nem dengesini sağlar ve dış etkenlere karşı korur. Diğer bir kullanımı ise burun içindir. Soğuk algınlığı ve bahar nezlesinde burnunuza ve burun tıkanıklığına iyi gelir.

8) Tıraş Sonrası
Erkekler için, tıraş sonrasında tahriş olan ciltte tıraş sonrası krem olarak kullanıldığında cildi yatıştırır, nemlendirir ve ferahlık hissi verir. Hafif kokusu ile hem kadınlar hem erkekler tarafından tercih edilmektedir.

HERKES İÇİN SHEA

Bir Madame Coco markası olan Répertoire; Fransa’da üretilen el kremi, vücut losyonu, vücut balsamı, sıvı el sabunu ve katı el sabunundan oluşan yeni shea serisi ile çok yakında www.madamecoco.com ve seçili mağazalarımızda.