SAĞLIKLI VE LEZZETLİ: MUZLU DONDURMA

Sıcaklardan bunalmaya başladıysanız serinlemek için sağlıklı ve lezzetli bir önerimiz var. Birkaç malzeme ile evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu tarif vazgeçilmez lezzetiniz olacak.

Yapmanız gereken tek şey dondurucunuzda muz bulundurmak. Donmuş muzlar ile yaz boyu lezzetli tatlar hazırlayabilirsiniz. Hazırsanız bu lezzetlerin en başında gelen muzlu dondurmayı nasıl hazırlayacağınızı anlatmaya başlıyoruz.

Muzları 2-3 cm kalınlığında dilimleyip poşetleyerek buzluğa atın.

En iyi sonucu elde etmek için olgunlaşmış muz kullanın.

Donmuş muz ile dondurmanızı dakikalar içinde hazırlamış olacaksınız. Mutfak robotundan geçireceğiniz muzlar, bu işlem sonucunda kremamsı, tatlı ve lezzetli bir dondurmaya dönüşecek.

Dondurmanızı hemen servis edebilir ya da daha sıkı bir doku için yaklaşık 30 dakika kadar dondurucuda bekletebilirsiniz.

Tek malzeme ile hazırlayacağınız muzlu dondurmanızın lezzetine lezzet katabileceğiniz farklı alternatiflerinizin de olduğunu unutmayın. Sevdiğiniz farklı tatlar ile çeşitli versiyonlarını da yapabilirsiniz.

Tarçınlı – Muzlu: Muzu robottan geçirirken bir tutam tarçın ekleyin ve servis ederken ceviz ile süsleyin.

Çilek – Muz: Dilediğiniz kadar taze ya da dondurulmuş çilek ekleyin.

Çikolatalı – Muzlu: 1 tatlı kaşığı kakao ekleyin.

Ayrıca sevdiğiniz diğer meyvelerle de sınırsız kombinasyon oluşturabilirsiniz. Servis ederken nane yaprakları ile süslemeniz ekstra ferahlık sağlayacak.

Şık bir sunum için ise ihtiyacınız olacak Madame Coco ürünlerine www.madamecoco.com adresinden ve Madame Coco mağazalarından ulaşabilirsiniz.