ROMANTİK SOFRALAR İÇİN KOMBİNLER

 https://www.madamecoco.com/sofra/

Sofra hazırlığı her aşamasında zarif ve romantik bir atmosfer yaratmak için özenle hazırlanması gereken bir süreçtir.
Peki, nasıl olmalı diye düşünüyorsanız restoranları aratmayacak kadar şık ve romantik sofralar hazırlamanıza yardımcı olacak önerilerimizi sizin için bir araya getirdik.

Küçük ayrıntılara önem vermek sofra düzeninin kusursuz görünmesini sağlayacak en önemli etken. O halde
hazırlıklara bir an önce başlamakta fayda var. Öncelikle menünüzü planlayın ve klasik renkleri modern tonlar ve kişisel süslemeler ile birleştirin. Sevdikleriniz için unutulmaz sürprizler yapmayı da ihmal etmeyin. Onlara ne
kadar özel olduklarını söyleyebileceğiniz minik kartlar hazırlayarak sofranıza yerleştirebilirsiniz mesela…

Bu harika fikirlerden ilham alarak sofranıza romantik bir dokunuş katmaya hazırsanız, başlıyoruz. J

Romantik sofralarda hakim renk genelde kırmızıdır. Kırmızı ve pembe renklerle cesur kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Pastel renk tonları ise yumuşaklık sağlar. Cesur ve yumuşak renkleri bir arada kullanarak daha çarpıcı ve romantik his sağlayabilirsiniz.

Işıltılı yemek takımlarından kadehlere, göz alıcı şamdanlardan masa örtüsüne kadar kullanacağınız her unsur, sofranızın görünümünü etkileyecektir. Bu nedenle her şeyin uyum içinde olmasına dikkat edin.  Seçeceğiniz masa örtüsü ve Amerikan servisler renk ve desenleriyle görünüme katkı sağlarken daha benzersiz ve şık kombinasyonlar oluşturmak için
renkli aksesuar ve sofra takımınızda yer alan porselen ve cam eşyaları kendi tarzınızı da yansıtacak şekilde kullanmaktan çekinmeyin.

Gümüş ve altın renklerde objeler ve şamdanlar estetik görünümü vurgular. Böylece sofra dekorasyonunuzun daha davetkar olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca göz alıcı bir tema için mum ışığını mutlaka artırın.

Sofranıza yerleştireceğiniz renkli, aromatik mumlar ve taze çiçekler rahat bir atmosfer yaratarak romantik bir görünüm ortaya çıkarır. Çiçek ve mumları yerleştireceğiniz alanın sofranızın merkezi olmasına önem verin.

Sofranızı kurduktan sonra sıra geldi süslemelere… Tabi ki gül yaprakları! Boş kalan yerlere kırmızı gül yapraklarını dilediğiniz miktarda yerleştirin. Sevdiklerinizi mutlu edecek küçük hediyeler de hazırlayabilirsiniz. Kişisel bir
sofra dekorasyonu için kendi beğenilerinizi göz önünde bulundurarak dilediğiniz gibi hareket etmekte özgürsünüz.

Romantik bir sofra için kırmızı ya da pembe renklerinde cupcake ya da kurabiyelere de masanızdayer verin. Özellikle kalp şeklindeki tatlılar hem görüntüsüyle hem de lezzetiyle şölen yaşatacak.

Tüm bu hazırlıklar kadar sofranızın bulunduğu ortamla da bütünlük sağlaması önemlidir. Bunun için ortam ışıklandırması, müzik seçimi ve oda kokusuna da karar vermelisiniz.  Oda kokusu seçiminiz için  misk, vanilya ve odunsu kokular rahatlatıcı bir atmosfer yaratmak için alternatif kokular olabilir. Ancak bu kokuları sofranızdan uzak tutmaya dikkat edin. Odada bulunan sehpa vs. gibi bir eşyanızın üzerine koyabilirsiniz.