RAHAT BİR UYKU İÇİN…

 

Havaların iyice soğuduğu bu günlerde konforlu ve kaliteli bir uyku herkesin en büyük isteği; doğru yastık ve yorgan seçimi ise bunu sağlayan en önemli etkenlerdendir.

Kaz tüyünden üretilen yastık ve yorganlar vücutta ideal sıcaklığı sağlamaları ve hafif olmaları nedeniyle son yıllarda en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.

Bu yazımızda kaz tüyünün özelliklerine ve satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine birlikte göz atmaya ne dersiniz?

NEDEN KAZ TÜYÜ?

Kaz tüyü dünyanın en iyi doğal yalıtım malzemelerindendir. Dolayısıyla; ısınmak için daha az enerji tüketmemizi sağlar. Bunun yanı sıra yastık ve yorganlarda kullanılan gıdık tüyünün yumuşaklık, sırt tüyünün ise esneklik kazandırması sayesinde kaz tüyü ürünler, güne iyi dinlenmiş ve pozitif başlamak isteyenlerin en büyük tercihidir.

KAZ TÜYÜNÜN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

• Kaz tüyü ile üretilen bir ürünün ortalama ömrü 20 yıldır.
• Nem ve yağ tutmadığı için toz barındırmaz, hijyeniktir.
• Doğal yapısından dolayı sıcaklık değişimlerine karşı vücudu korur ve nemi ayarlar.
• Kaz tüyü doğal oluşu sayesinde antialerjiktir.
• Gece boyunca ısıyı muhafaza ederek rahat uyku uyumanızı sağlar.

KAZ TÜYÜ BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR?

Kaz tüyleri doğal madde oldukları için çabuk kurumamakta ve ürünün içindeki tüyler kolay ayrışmadığı için topaklanma olacağından üründe kokuya sebebiyet verebilmektedir. Bu sebepten makinada yıkanmaması eğer yıkanacak ise de ayrıca kurutma makinesinde kurutulması gerekir.

Uzun ömürlü olması için kaz tüyü uyku ürünlerinin kuru temizleme yapılması tavsiye edilmektedir.

KAZ TÜYÜ YASTIK VE YORGAN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

• Her sabah yatağınızı toplarken yastığı kabartmanız, yorganı havada silkeleyerek sermeniz vücudunuzun rahat etmesini, yastık ve yorganlarınızı daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.
• Yıkama dereceniz 30 derecenin üzerinde olmamalı, çünkü yüksek ısıda yıkayarak kaz tüyünün sap kısmından kırılarak deforme olmasına ve ürünlerin ömrünün kısalmasına sebep olabilirsiniz.
• Ürünlerin üzerinde sarı lekelerin oluşmasına neden olmamak için onları güneşte sererek ve asarak kurutmayınız.
• Kaz tüyü yastık ve yorgan satın almadan önce mutlaka ürünün hangi şartlarda üretildiğiyle ilgili bilgi alıp markanın bu konu ile ilgili sertifika sunup sunamayacağını kontrol ediniz.

KAZ TÜYÜ YASTIK VE YORGANLARI MADAME COCO GÜVENCESİYLE SATIN ALIN

Hayvansever ve çevre dostu bir marka olan Madame Coco, kesinlikle hiçbir şekilde hayvanların eziyet görmesine göz yummamaktadır.

Hayvanlara zarar veren canlı yolum uygulaması kesinlikle yapılmadan üretimi gerçekleştirilen kaz tüyü yastık ve yorganları mağazalarında satışa sunan ve bu konuda oldukça hassas olan markamız, dünya çapında firmalarla çalışıp canlı hayvan kullanımı yapılmadığına yönelik uluslararası geçerliliği olan sertifikalara sahip üreticilerle çalışmaktadır.
Konu ile ilgili şeffaf bir politika uygulayan firmamıza istediğiniz gün ve saatlerde genel merkez iletişim numaralarından ulaşabilir konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sevgi ve Saygılarımızla,
Madame Coco Ailesi