NEVRESİM TAKIMI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Yatak odamızın vazgeçilmezi nevresim takımı seçiminde, dikkat edilmesi gereken bir çok önemli özellik ile karşı karşıya kalmaktayız.

Dilerseniz bu önemli detaylara birlikte göz atalım…

NEVRESİMİN KALİTESİNİ BELİRLEYEN UNSURLAR…

Nevresimler; ipliğin cinsine ve dokuma sıklığına göre sınıflara ayrılır. Pamuk iplikler, cilde nefes aldırdığı için sağlıklıdır ve en çok tercih edilen iplik cinsidir. Kumaşın kalitesini ise dokuma sıklığı belli eder. Özetle; tel sayısı arttıkça kumaş kalitesi de artar..

Madame Coco, elegan desenli, sık dokumalı nevresim kumaşlarında hava geçirgenliği yüksek, renk atma ve çekme yapmayan %100 pamuk ipliği kullanmaktadır.

NEVRESİM ÇEŞİTLERİ:

Ranforce Nevresimler:
Dokuma sıklığı cm’de 57 tel’dir. %100 pamuk ipliğinden üretilir ve yüksek hava  geçirgenliğine sahiptir.

Percale Nevresimler:
Dokuma sıklığı cm’de 70 tel’dir. Kelime anlamı “sık dokunmuş” demektir. %100 pamuk ipliğinden üretilir ve Ranforce kumaşa göre daha parlaktır.

Saten Nevresimler:
Dokuma sıklığı cm’de 82 tel’dir. Saten, parlak ve pürüzsüz yüzey demektir. Konforlu ve sağlıklı bir uyku için terletme yapmayan % 100 pamuk saten kumaşlar tercih edilmelidir.

NEVRESİMLERDE TEK VE ÇİFT KİŞİLİK STANDART ÖLÇÜ NE OLMALIDIR?

Madame Coco, tek kişilik ve çift kişilik ölçü standartlarına uygun ürünler üretmektedir. Böylece nevresimleriniz yatak ölçülerinize birebir uyum sağlar. Standart ölçüler şöyledir:
• Tek kişilik nevresim ölçüsü: 160×220 cm,
• Çift kişilik nevresim ölçüsü 200×220 cm.

YATAK ODALARINIZDA FARK YARATIN…

Madame Coco’nun kendine özgü, şık ve zarif tasarımlarıyla %100 pamuk kumaştan üretilmiş tek ve çift kişilik nevresim takımları ile yatak odalarınızda fark yaratın…