MUTFAKTA TEZGAH DÜZENİ

Mutfakta temizliği ve düzeni bozmadan harika lezzetler ortaya çıkarmaya herkes bayılır. Bu nedenledir ki dekorasyon ve işlevsellik karşı karşıya geldiğinde kazanan genellikle işlevsellik olur.

Hazırlıktan sunum aşamasına kadar aktif olarak kullanılan tezgah üstünde ihtiyaç duyulan her gerecin kolaylıkla ulaşılabilir olması oldukça önemli. İşlevselliği ön planda tutarken dekoratif yerleşimi de en etkin şekilde kullanabiliriz. Nasıl olacağını merak ediyorsanız paylaşacağımız önerilerden faydalanabilirsiniz.

1- Kesme ve Sunum Tahtaları

Mutfağın olmazsa olmazlarından biri… Tabi ki kesme tahtaları!

Kesme ve sunum tahtalarını tezgah üzerinde uygun bir alanda duvara yaslayarak konumlandırabilirsiniz. Günlük ve kolay kullanım sağlayan bu ürünler hem mutfağınıza dekoratif bir görünüm sağlayacak hem de en büyük yardımcınız olacak.

2- Kavanozlar

Un, şeker vb. malzemeleriniz için tezgahınıza biraz stil katmanın en güzel yolu boy boy cam kavanozlardır.

Ayrıca bu sağlıklı kavanozlarda kurabiye ve atıştırmalıkları tazeliklerini kaybetmeden saklayabilirsiniz. 

3- Pişirme Gereçleri

Mutfağa güzel kokuların yayılmasını sağlayacak pişirme sürecinde ihtiyaç duyacağınız kepçe, spatula gibi malzemeleri ocağa yakın olacak şekilde duvar askısına asabilir ya da kaşıklık tarzı bir kutu içine koyabilirsiniz.

3- Raf Düzenleyiciler

Küçük mutfaklar için kurtarıcı olan raf düzenleyiciler ile daha fazla alan yaratabilirsiniz. Tezgah üzerine yerleştireceğiniz bir düzenleyici; fincanlarınızı, baharatlıklarınızı ve birçok eşyanızı düzenli bir şekilde bir arada tutarak yerden tasarruf etmenizi kolaylaştıracak bir parça olacak.

Mutfağınızda taze bir görünüm için bitki ya da çiçek kullanmayı ihmal etmeyin. Hatta yemeklerinize güzel tatlar katacak çeşitli bitkileri bile kendiniz yetiştirebilirsiniz.

Mutfak ihtiyaçlarınıza çözüm sunacak çeşitli ürünlerimizi keşfetmek için Madame Coco mağazalarımıza uğrayabilir ya da www.madamecoco.com’u ziyaret edebilirsiniz.