KUSURSUZ DÜĞÜNLER İÇİN ÇİÇEK SEÇİMİ

Düğün mevsiminin yaklaşmasıyla çiftlerin düğün hazırlıkları da hız kazandı. Siz de düğün gününüz için eksiklerinizi tamamlamaya çalışırken hazırlık telaşı içinde olabilirsiniz. Hayatınızın en romantik anı olacak bu büyük gün için gelinlik seçiminizi yaptıysanız; geriye gelinliğinizin en büyük tamamlayıcısı olacak çiçeğinize karar vermek kalıyor. Bunun kolay olacağını sanmayın… Sadece gelin çiçeğiniz ile sınırlı değil; düğün alanınızın düzenlemelerinde kullanılacak çiçek seçimi de sizi bekliyor.

Şimdi, görkemli düğün alanınıza girerken kendinizi hayal edin. Elinizde nasıl bir çiçekle gelirdiniz?

Trend ya da klasik bir çiçek mi? Renkli ya da beyaz mı? Nasıl karar vereceğinizi bilmiyorsanız çiçeklerin, estetik görünümden çok daha fazla şey ifade ettiğini aklınızdan çıkarmayın.

Sevginiz ve ifade etmek istediğiniz iyi dilekleriniz hakkında çok şey anlatan çiçekler, buketinizden masa düzenlemelerine kadar düğününüzün her ayrıntısında benzersiz bir görünüm sağlayacak. İşte sizler için hazırladığımız zamansız ve popüler düğün çiçekleri:

 

Müge Çiçeği

Geleneksel düğün çiçeklerinden biri… Nisan-Mayıs aylarında açan bu çiçek, harika kokusuyla ilkbahar düğünlerinde misafirlerinizi büyüleyecek. Kate Middleton’ın da buketinde kullandığı müge çiçeği, mutluluk ve güveni simgeliyor. Ayrıca gelin masanız için de bu çiçeği tercih edebilirsiniz.

 

Şakayık

Şakayık, gelin buketinizde kullanabileceğiniz en romantik çiçeklerden biridir. Neden, biliyor musunuz? Mutlu bir evlilik ve güzel bir geleceği sembolize ediyor çünkü.

Gelin buketiniz için bu çiçeğe karar verdiyseniz, damat yaka çiçeği için de şakayık kullanmalısınız.

 

Bahar Yıldızı

Bahar yıldızı, narin ve zarif yapısıyla masumiyeti sembolize ediyor. Farklı renkleri de olan bu çiçeğin genellikle beyaz rengi tercih ediliyor. Gelin buketinizin vazgeçilmez parçası olacak bahar yıldızı ile zarifliği elinizde taşıyacaksınız. Masa süslemelerinizde kullanacağınız çiçekleri, bahar yıldızı ile zenginleştirebilirsiniz.

 

Gala Çiçeği

Gelin çiçeği olarak da bilinen gala çiçeği muhteşem güzelliği ifade eder. İlkbahar ve yaz düğünleri için ideal olan bu zarif çiçek, gelinlerin en çok tercih ettiği çiçeklerin başında geliyor. Uzun, pürüzsüz bir gövdeye sahip bu çiçek ile gelin buketiniz için çarpıcı bir seçim yapabilirsiniz.

 

Yıldız Çiçeği

Sonsuza dek sürecek bağın sembolü olan yıldız çiçeği, buketiniz için mükemmel bir seçim olacak.  Düğün alanınıza giriş yapacağınız geçiş yolu süslemelerinde bu çiçeğe yer verebilirsiniz.

 

Gül

En sevilen düğün çiçeklerinden olan gül; romantizm, sevgi ve güzelliğin simgesi olarak kabul görmüştür. Yıl boyunca kolay bulunabilir olması hangi mevsimde olursa olsun düğününüz için klasik bir seçim yapmanızı sağlayacaktır. Düğün mekanınızın her alanında rahatlıkla gül kullanabilirsiniz.

 

Lale

Hem şık hem de rahat mekanlar yaratmanızı sağlayacak rengarenk laleler, düğününüzde sevgi ve tutkunun sembolü olacak. Bahar aylarında kısa bir süre için kullanılabilir olmasına rağmen en popüler çiçeklerden biridir.

 

Ortanca

İçten duyguları ifade eden ortancalar, mekan düzenlemelerinizde ve buketinizde göz doldurucu bir rol oynayacak. Birkaç dal kullanarak oluşturacağınız yaka çiçekleri için de etkileyici bir seçenek olabilir.

 

Gardenya Çiçeği

Saflığı ve neşeyi temsil eden gardenya, kokusu ile adete baş döndürür. Muhteşem kokusu ile buketinizde ya da yaka çiçeği ve saç aksesuarı olarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kokusuyla çevrenizdeki herkesi etkileyecektir.