KÜÇÜK MUTFAKLARDA DÜZEN NASIL SAĞLANIR?

Küçük mekanları dekore ve organize etmek, büyük mekanlardan daha zordur. Çünkü yeriniz kısıtlıdır ve her bir m2 son derece iyi değerlendirilmelidir. Şimdi gelin dilerseniz küçük bir mutfağı nasıl en pratik şekilde düzene sokabileceğimize birlikte bakalım.

BEYAZ’IN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

Mutfağınızı daha büyük göstermek için açık renkler tercih etmelisiniz. Ayrıca kullanacağınız tüm eşyaları minimalist bir yaklaşımla seçmeli ve kalabalık bir görüntüden de kaçınmalısınız.

FAZLALIKLARDAN KURTULUN

Mutfağınızda bir eleme yapın ve 2 seneden uzun zamandır kullanmadığınız tüm eşyalarınızdan kurtularak gerçekten ihtiyacınız olan eşyalara yer açın. Eğer evinizde kullanmadığınız eşyalarınızı depolayabileceğiniz kiler gibi boş bir alanınız varsa, fazla eşyalarınızı orada toplayabilirsiniz. Böylece mutfağınız size kalmış olur, eşyalarınıza değil.

DUVARLARINIZI DEĞERLENDİRİN

Evinizde kiler olarak kullanabileceğiniz bir alan yoksa fazlalıklarınızı depolamak için mutfağınızı ekstra bir dolapla daraltmayın. Bunun yerine, duvarlarınızda kullanacağınız raflarla ufak ev aletlerinizi ve bakliyatlarınızı depolayabileceğiniz hoş bir dekor yaratabilirsiniz.

MİNİ MİNİ ÇÖZÜMLER


Küçücük mutfağınızda  eşyalarınızı nereye koyacağınızı bilemiyorsunuz ve ne yaparsanız yapın ortam bir türlü istediğiniz gibi düzenli gözükmüyor mu? Cevabınız evet ise; Madame Coco’nun gıda ile temasa uygun plastik saklama kapları, mutfak düzenleyicileri, lavabo süzgeçleri ve buzdolabınızın düzenini sağlayacak modüler şişe rafları ile sorununuz kolaylıkla çözülebilir. Böylece mutfağınız hem daha düzenli hem de daha şık bir görünüm kazanır.