KÜÇÜK EVLER İÇİN KURTARICI ORGANİZERLER

Günümüzde küçük evler giderek yaygınlaşmaya başladı. Büyük evlere göre daha sıcak ve samimi bir havaya sahip olan küçük evlerin avantajları var ancak eşyaları depolamak ve alandan tasarruf etme konusunda yaşattığı bir takım zorluklar da var.

Evinizden en iyi şekilde yararlanmak ve düzenli görünmesini sağlamak için depolama çözümleri işinize yaracaktır. Bu tarz depolama çözümleri küçük alanları hem işlevsel hem de fonksiyonel bir hale getirirken eşyalarınızı da düzenli bir şekilde muhafaza etme imkanı sunacaktır.

Elbette küçük bir eve sahip olabilirsiniz ancak bir alanı düzenli tutmanın en iyi yolu gerçekten ihtiyacınız olan eşyaları tutmaktan geçer, unutmayın! Dağınıklıktan şikayet ediyorsanız küçük dokunuşlarla bu dağınıklığın önüne kolayca geçebilirsiniz. Öncelikle kullanmadığınız eşyalardan kurtulmanız gerekiyor. Sonra kullanırım diyerek tutmaya devam ettiğiniz eşyalarınız varsa bir an önce onlardan da kurtulun. Fazla eşyalarınızdan kurtulduysanız evinizi organize etmenize yardımcı olacak kurtarıcı düzenleyiciler/organizerler için birkaç önerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Küçük alanlarda dikey kullanım ve köşe alanlar yerden önemli ölçüde tasarruf sağlayan kullanışlı bir çözümdür. Duvarlarda ve köşe alanlarda uygun yerlere raflar ekleyebilirsiniz. Böylelikle yalnızca yerden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda birçok eşyanızı da düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Düzen denince akla ilk gelen hurçlar oluyor.  Boy boy hurçlar, kutular ve sepetler depolama alanı yaratmak isteyen herkesin kuşkusuz en büyük kurtarıcısı… Özellikle vakumlu hurçlar ekstra alan kazandırıyor. Yatak altına, dolap içine yerleştireceğiniz hurç ya da kutular eşyalarınızı saklamak için alanı en etkili şekilde kullanmanızı sağlayan vazgeçilmez düzenleyicilerdir. Giysiden oyuncağa, yorgandan nevresime kadar her türlü eşyanızı hem düzenli hem
de temiz tutmak için oldukça ideal.

Kapıların sunduğu depolama potansiyelini de dikkate almak gerekir. Çeşitli giysilerinizi, montlarınızı veya çantalarınızı asmak için kapı arkasına askılık yerleştirebilirsiniz. Ayrıca banyoda havlular için küçük sepetler, kişisel bakım ürünleriniz için ise askılı organizerler düzeni sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Mutfağınızda yer vereceğiniz 4 katlı organizerlerise pratik kullanımıyla birçok eşyanıza ya da gıdalarınıza ev sahipliği yapacaktır. Katlı tasarıma sahip olması hem kolay kullanım hem de alandan tasarruf sağlar. Bu tarz bir ürünü sadece mutfakta değil evinizde ihtiyaç duyabileceğiniz her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tezgah üstü için çeşitli boyutlardaki raf düzenleyiciler işinize yarayacaktır. Bu rafların hem alt kısmını hem de üst kısmını kullanarak mutfak eşyalarınızı düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Özellikle küçük eşyalar dağınıklığa daha çok sebep olur. Bu nedenle çoraplar, takılar ya da makyaj malzemeleri gibi kendisi küçük ama dağınıklığı büyük eşyalarınızı organizer yardımıyla düzenli bir şekilde bir araya toplayabilirsiniz. Günlük olarak kullandığınız takılar ve makyaj malzemeleri için masa üstü çözüm sunan özellikteki organizerler ile birbirine karışmadan saklayabilirsiniz. Daha az kullandığınız takılarınız ya da çorap vb. eşyalarınız için ise çekmece içi düzenleyicilerinden faydalanabilirsiniz.

Depolamaya ihtiyaç duyulduğunda genellikle şeffaf plastik kutular tercih edilir. Ancak dağınıklığı ortadan kaldırmaya çalışırken aynı zamanda dekorasyonunuza da katkı sağlayacak ürün çeşitliliğini göz ardı etmemek gerekir. Örneğin; çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz hasır sepetler, eşyalarınızı saklayabileceğiniz dekoratif depolama çözümü sunar ve görünümüyle odanıza hoş bir hava da katar.

Evinizde dağınıklığa sebep olabilecek eşyaların saklanması ve düzenlenmesi konusunda ihtiyaç duyacağınız birçok ürüne www.madamecoco.com’dan ulaşabilirsiniz.