Kışın Mutlu ve Dinç Uyanmanın 5 Adımı

Kışın bu soğuk günlerinde sıcacık yataklarımızı terk etmek dünyadaki en zor şey olabilir.

İş, okul veya farklı sorumlulukların bizi erken kalkmaya zorlaması, erteleyip durduğumuz alarmlar ve aydınlık bir gökyüzü yerine karanlık sabahlara uyanmak güne zinde başlamamızı olumsuz etkiliyor.

5 Adımda kışın nasıl daha kolay, enerjik ve en önemlisi mutlu uyanabiliriz, gelin birlikte bakalım 🙂

1. Alarm sesinizi değiştirin ve tek bir alarmda kalkın!

Sabahları ilk duyduğumuz ses olan alarm sesinin, güne mutlu başlamayla yakın bir ilgisi var. Alarm sesinin sinir bozucu bir zil sesi olmasındansa, sevdiğiniz bir melodi ya da size enerji veren bir ses olmasının faydasını hemen göreceksiniz. Ayrıca ertelenmiş alarmlarla bölünmüş uykulardansa; deliksiz bir uyku, daha dinç hissetmenizi sağlayacak.

2. Kalkar kalkmaz bir bardak su için!

Uyku, vücudumuzun en uzun süre susuz kaldığı zaman dilimidir.

Bu susuzluk da gün boyu bizi halsizleştirir. Sabah uyanır uyanmaz büyük bir bardak su içtiğinizde, metabolizmanızı hızlandıracak ve vücudunuzdaki tüm yaşam enerjisini harekete geçirecek adımı atmış olduğunuzu hissedeceksiniz.

3. Yeni güne hazır başlayın!

Sabah telaşında bir de ne giyeceğinizi saatlerce düşünmek yerine,

ertesi gün giyeceklerinizi akşamdan planlamak ve çantanızı hazırlamak hem evden çıkış sürenizi kısaltacak hem de güne, panik olmadan, stressiz başlamanızı sağlayacaktır.

4. Şampiyonların kahvaltısını asla atlamayın!

Poğaça, börek gibi ayak üstü tüketilen karbonhidrat ağırlıklı kahvaltılar hem erken acıkmanıza hem de gün boyu halsiz ve uyuşuk hissetmenize neden olacaktır. Bunun yerine yumurta, süt ve tam tahıllı ekmek gibi protein açısından zengin bir kahvaltı yaptığınızda, gün boyu ihtiyacınız olan tüm enerjiyi içinizde bulacak ve gün içerisinde daha az yorulacaksınız.

5. Madame Coco ile keyifli bir uyku çekin!

Sağlıklı ve mutlu bir uykunun sırrı, yatak odanızdaki huzuru hissetmenizdir.

Soğuğun tüm kasvetinden sıyrılmak, kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden olan battaniyeler ve kışlık ev tekstili ürünleri ile evlerinize sıcak bir dokunuş yapmak için hemen www.madamecoco.com ‘a tıklayabilir, mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.