Kış Mevsiminde Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmanın Püf Noktaları

Havaların gitgide daha da soğuduğu şu günlerde

özellikle ellerin, yüzün ve dudakların soğuk havayla teması hem cilt sağlığı açısından tehdit oluşturuyor hem de görüntümüzü ve kendimize olan güvenimizi etkiliyor.

Siz de kış aylarında cildinizin bozulmasından, kurumasından ve hatta pul pul dökülmesinden şikayetçiyseniz okumaya devam edin 🙂

1. Bol Sıvı Tüketin!

Su içmek, yılın her mevsiminde hayati önem taşısa da kışın, cildinizin

ekstra neme ihtiyacı olduğunu unutmayın. Birkaç dilim limon, salatalık ya da taze nane ile tatlandıracağınız sularınızla cildinizi şımartabilirsiniz.

Ayrıca soğuk günlerin vazgeçilmezi sıcacık çaylarınızı da yeşil çay ve bitki çaylarıyla değiştirip, cildinize iyilik yapabilirsiniz.

2. Vitamini Eksik Etmeyin!

A, C ve E vitamini bakımından zengin meyveleri ve başta koyu yeşil yapraklılar olmak üzere, sebzeleri sofranızdan eksik etmeyin. Unutmayın ki sağlıklı bir cilt, ilk olarak içeriden beslenir.

3. Temizliğe Özen Gösterin!

Herkesin bir cilt temizliği rutini vardır ama kışın her zamanki rutininiz yetersiz kalabilir. Bu durumda kullandığınız sabun veya cilt temizleme jelleri yerine, daha yumuşak, köpük formundaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Yüzünüzü yıkarken sıcak su yerine soğuğa yakın ılık su, kurularken de yumuşak bir havlu yardımıyla tampon hareketler uygulamanız önemlidir.

 4. Peeling Yapın!

Peelingin amacı cildin üzerinde kalan ölü deriyi atmak

ve alttaki taze ve canlı derinin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktır. Kış mevsiminde cilt tipine göre sıklığını ayarlayarak yapacağınız doğal tarifler ya da size uygun peeling jeller ile yenilenmiş bir cilde sahip olabilirsiniz.

5. Cildinizi Nemlendirmeyi Unutmayın!

En önemli adım olarak cildinizi derinlemesine nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Güzel nemlendirilmiş bir cilt hem taze hem de canlı durur. Burada dikkat edilecek husus, nemlendirici seçimidir. Cilt tipine uygun, zorlu hava koşullarına karşı dirençli nemlendiriciler seçilmelidir.

Her temizlik rutini, nemlendirmeyle tamamlanmalıdır.

6. Madame Coco’yu Ziyaret Edin!

Sadece Madame Coco’da bulabileceğiniz ayrıcalıklı bir kozmetik markası olan Répertoire’ın size bir sürprizi var: Shea Yağlı Serisi. Shea (Karité) isimli bir ağaçtan üretilen ve %100 doğal bir yağ olan Shea yağı, kuruma, çatlak, vücut çizikleri, yara ve lekeler için iyileştirici özelliği olan mucizevi bir hammaddedir.

Fransa’dan gelen Shea Yağlı ürün serimiz, geliştirilmiş özel formülü sayesinde, günlük cilt bakımınızın vazgeçilmezi olacak. Siz de bu mucize seriye ulaşmak için hemen www.madamecoco.com ‘a tıklayabilir, mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.