KIŞ AYLARINDA DOĞRU EL BAKIMI

Özellikle kış aylarında en çok zarar gören ellerimiz için doğru bakım hepimiz için oldukça önemlidir

ÖZELLİKLE KIŞ AYLARINDA EL BAKIMI HEPİMİZ İÇİN VAZGEÇİLMEZ OLMALIDIR

Kış aylarında en çok ellerimiz yıpranır. Çünkü ellerimiz hep dışarıda ve hareket halindedir. Dolayısıyla soğuk hava, rüzgâr ve yağmura maruz kalan ellerimiz kolaylıkla zarar görür ve çeşitli sorunlar ortaya çıkar. Başlangıçta hafif kuruma olarak kendini gösteren bu sorunlar bir süre sonra, matlaşma, çatlak, kanama gibi günlük yaşantımızı olumsuz etkileyebilecek sorunlara dönüşür.

Bu olumsuz durumlarla karşılaşmamak için özellikle kış aylarında ellerimize özen göstermeli, bakımlarını ihmal etmemeliyiz. El bakımının temeli ise el kremi kullanmaktır. Günlük kullanacağınız el kremi hem ellerinizin nem dengesini hem de cildinizi dış etkenlere karşı koruyacaktır.

DOĞRU EL KREMİ DOĞRU BAKIM DEMEKTİR

İyi bakımın yolu da yoğun ve iyi bir nemlendirici seçiminden geçmektedir;

• Seçmiş olduğunuz kremin çantanızda, çekmecenizde, aracınızda taşıyacağınız boyutta olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü kremi gün içerisinde defalarca kullanmanız gerekecektir.

• Kullanma sıklığını ellerinizin ihtiyacına göre belirleyin. Mesleğiniz gereği hava şartlarına ve suya çok maruz kalan elleriniz için günlük kullanma sıklığınız 10’u bulabilir.

• Kış aylarında günde ortalama 5-6 kez el kremi kullanabilirsiniz.

• Kullanacağınız el kreminin nemlendirici özelliği yanı sıra besleyici özelliği olmasına da dikkat edin.

• Özellikle A, C ve E vitamini bakımından zengin el kremleri tırnaklarınıza da ihtiyacı olan bakımı yapacaktır.

• İyi el kremi seçimiyle, yaşlanma etkilerinin ilk olarak ortaya çıktığı ellerinizde, cilt elastikiyetini arttırarak yaşlanma etkilerini geciktirebilirsiniz.

• Paraben ve sentetik koruyucu içermeyen, mümkünse doğal içerikli el kremlerini tercih edin

• Cildinizin nemlendirici ihtiyacının günlük olduğunu unutmayınız, nemlendirici kullanmayı günlük alışkanlığınız haline getiriniz.

RÉPERTOIRE YENİ DOĞAL İÇERİKLİ EL KREMİ SERİSİ İLE YOĞUN VE ETKİLİ BAKIM

Répertoire, yeni el kremi serisiyle, sizlere kusursuz bir el bakımı sunuyor. Répertoire el kremleri doğal içeriklerle geliştirilmiş özel formülleri ile yüksek nemlendirici ve besleyici özelliklere sahiptir. Ellerinizi, olumsuz hava koşullarının yıpratıcı etkilerine karşı korurken içerisinde bulunan vitamin ve yağ asitleri ile de cildinizi besler. İdeal nemlendirme sağlar ve cildinizin nem dengesini korur. Cilt elastikiyetini arttırır, yaşlanma belirtilerini azaltır. Cildin mat görünümünü yok eder ve cilde parlaklık kazandırır. Kadifemsi bir pürüzsüzlük ve yumuşaklık sağlar.

%15 Organik Shea Yağlı, Baobab Yağlı, Badem Yağlı, Zeytinyağlı ve Bal Ekstreli seçenekleriyle 5 farklı güçlü formül komple el bakımınız için yaratıldı. Doğru bir el bakımı için, kimyasal koruyucu ve paraben içermeyen Répertoire el kremlerini güvenle kullanabilirsiniz.