Kış Aylarında Çay Keyfi Başkadır

Kış aylarının vazgeçilmez içeceği şüphesiz ki çaydır. Kökeni Çin imparatorluğuna kadar dayanan Çayın tarihçesi de en az tadı kadar derin. Önceleri medikal bir iyileştirici gibi kullanılan çay bitkisi, zaman ilerledikçe, her kültürün ayrı keyiflendirdiği temel içeceğine dönüştü. Gelin bu soğuk kış aylarında içimizi ısıtacak farklı çayları birlikte yudumlayalım 🙂

Yeşil Çay

Tat olarak başlarda yadırgasak da birbirinden farklı ve lezzetli aromalarıyla ve çeşitleriyle hayatımıza girmiş olan yeşil çay, tıbbi faydalarıyla da yerini iyice sağlamlaştırmıştır. Bu adeta sihirli çaydan günde sadece bir bardak içmek bile metabolizmayı hızlandırmak gibi pek çok fayda sağlıyor.

Baharatlı – Sütlü Çay

Klasik sütlü çay severlere baharat sürprizi ile hem farklı bir lezzet sunan hem de bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan bu çay, kış aylarında hasta olmak istemeyenlerin en lezzetli yardımcısı oluyor.

Elma Çayı

A, B ve C vitamini açısından zengin bir meyve olan Elma, yeni dönemde çay severlerin yükselen yıldızları arasında. Elma çayları içeriğindeki yüksek miktardaki organik asitlerle besleyici ve sindirime yardımcı özelliklere sahip. İsteğe göre tarçın çubuğu ile tatlandırılıp, yanında ceviz ve kuru kayısı ile göz dolduran bir sunumla ikram edilebilir.

Zencefilli – Ballı Çay

Kış mevsimi bütün soğukluğuyla devam ederken, hafif bir kırgınlık ya da hastalık belirtisi hissedenlerin ya da nezle ve griple baş etmek zorunda kalanların pek hoşlanmayarak da olsa en çok rağbet ettiği çaylardan biri zencefilli ballı çay oluyor. Zencefilin iyileştirici gücü, balın enerji veren tadıyla birleşince doğal bir serum halini alan bu çayı, metabolizmanızı güçlendirmek adına içmeyi ihmal etmeyin.

Papatya Çayı

Bilim adamlarına göre günlük olarak içildiğinde, kan şekerinin yükselmesini önleyen ve şeker hastalığı nedeniyle gözde oluşan olumsuzlukları gidermeye yönelik etkileri olan papatya çayı, hazırlanma kolaylığıyla da evlerimize girmeyi başaran bitki çaylarından. Psikolojik ve bedensel olarak bir rahatlama sağladığı bilindiği için de uyku öncesinde tüketilmesi oldukça yaygındır.

Siz de sevdiklerinizle birlikte keyfini çıkardığınız çay saatlerinde ister klasik siyah çayı,

ister bütün bu farklı tatlardaki çayları, Madame Coco’nun romantik çaydanlıklarında hazırlayıp; birbirinden şık fincanlarında muhteşem sunumlarınızla ikram etmek için hemen www.madamecoco.com‘a tıklayabilir, mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.