KASIM AYINDA GÖRMENİZ GEREKEN ÜLKELER

Kasım ayında gezmeye karar verdiyseniz ve yurt dışı hayalleri kuruyorsanız, ama bir türlü hangi ülkeye gideceğinize karar veremediyseniz bu liste tam size göre …

Sizler için Kasım ayında gidilebilecek en güzel 3 ülkeyi araştırdık. Keşfetmeye hazırsanız başlayalım.

FRANSA…

Fransa, dünya kültür, medeniyet tarihinde çok özel bir yere sahiptir. Paris’in sembolü, Eyfel Kulesi manzaralı şık bir restoranda akşam yemeği yedikten sonra güne Fransa’nın bir başka şehri olan Strasbourg veya Nice’de sonbahar yaprakları eşliğinde yürüyerek başlayabilirsiniz. Fransız mutfağının ne kadar zengin bir çeşitliliğe sahip olduğu zaten dillere destan. Lezzet ve şarap turlarına katılabilir ve Fransa’yı şehir şehir baştan sona fethedebilirsiniz. Avrupa’nın moda merkezi olan ülkelerden birisi olan Fransa’da sayısız alışveriş fırsatından yararlanabilirsiniz. Tabii ki bu aylarda Fransa’ya  gidilmesinin en güzel nedenlerinden biri ise; yaklaşan yılbaşı dolayısıyla masalsı sokakları mutlaka görmeniz olacaktır.

İTALYA…

İtalya, sanat ile yaşamın en estetik şekliyle yaşandığı, sokak ve mekanlarına, moda alanındaki iddiasına, yerel tatlarına ve Akdeniz ruhunu katıksız haliyle paylaşan eğlenceli, hayattan keyif alan insanların yaşadığı bir ülkedir. Venedik’te kanal boyunca gondolla turlamak, Roma’nın baş döndürücü mimarileri arasında kaybolmak, Colleseum’u, Pisa’yı gezmek, Trevi Çeşmesi’nde aşkınızı tazelemek, Floransa’yı keşfe çıkmak, günde üç öğün hiç sıkılmadan pizza ve makarna yeme fikri size cazip geliyorsa en kısa zamanda İtalya’nın yolunu tutmalısınız. Otantik festivallerinden biri olan La Fugarena Festivali, Kasım ayında gerçekleşiyor. Sabah saat 9.00’da kent meydanında başlayan festival süresince restoranlarda yerel yemekler sunuluyor. Akşam meydanda dev bir ateş yakılıp, müzik eşliğinde dans ediliyor. Antik Roma’yı keşfetmenizi, Aşk Çeşmesi’ne para atmanızı, St. Peter’s Bazillikası’nın kubbesinden şehri panoramik izlemenizi, rengarenk sokak pazarlarını gezmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

VİYANA

Son olarak; Avrupa’nın en kültürel şehirlerinden birisi olan Viyana, Noel’e hazırlanan sokakları ve parkları ile biz seyahat meraklıları için biçilmiş kaftandır. Dünyanın en güzel şaraplarını tadıp, akşamına da güzel bir opera dinlemek için en güzel şehirlerden biridir. Çünkü Viyana, operanın, sanat galerinin, müzenin ve en önemlisi müziğin başkentidir. Gelmişken, Hofburg Sarayı, Belvedere Sarayı, Schönbrunn Sarayı, Stephansplatz Meydanı, Aziz Stephan Katedrali, Doğa Tarihi Müzesi, Albertina Müzesi, Viyana Sanat Tarihi Müzesi mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Ayrıca, ülkenin en meşhur yemeği olan şinitseli mutlaka denemelisiniz. Özellikle Kasım ayında düzenlenen Viyana Noel pazarlarını da mutlaka görülmesi gereken yerler listenize rahatlıkla dahil edebilirsiniz.

Keyifli yolculuklar dileriz…