İlkbaharın Yüksek Enerjisini Evinize Getirecek Küçük Dokunuşlar

Soğuk ve kasvetli kış mevsimi, yavaş yavaş yerini ilkbaharın canlı ve samimi havasına bırakırken; hem ruhumuzda hem de evlerimizde enerjimizi yükseltecek, bizi yeniden canlandıracak adımlar atmanın tam zamanı diyebiliriz. Siz de en değerli yaşam alanınız olan evlerinizde ılık bir bahar esintisi hissetmek istiyorsanız, gelin kolaylıkla uygulanabilecek bu dekorasyon önerilerine birlikte bakalım 🙂

İlkbaharda canlanan doğa ve sıcak yüzünü gösteren güneşle birlikte, bizlerin de yaşama enerjisi ve motivasyonu artıyor şüphesiz. Bu enerjiyi evinde de yaşatmak isteyenler, öncelikle bir bahar temizliği yapıp yeni bir düzene yer açabilir. Evinizdeki fazla eşyaları kaldırın ki yeni fikirlere yer açılsın.

Bahar temizliği bittiğine göre şimdi kozasından çıkan bir kelebek gibi kendini yenileme zamanı. Tüm yenilikleri heyecanla karşılayacağınızı göstermek için rengarenk çiçeklerle bir araya getirilmiş kapı süsleri tam da aradığınız şey olacak.

Güzel bir uyku, güne enerjik başlamanın en önemli kaynağıdır.

Yatak odalarınıza ilkbaharın romantik havasını taşıyın. Çiçeklerle bezeli yatak örtülerini sererken, daha hafif dokularda perdeler seçin ve son soğuklardan kaçınmak için de yumuşacık battaniyelerinizi bir kenarda tutmayı unutmayın 🙂

Odalarda gezindikçe ilkbaharın enerjik yüzünü renklere, desenlere ve aksesuarlara yansıtarak etkili adımlar atmaya başlayın. İster mobilyalarınızın yerlerini değiştirin, ister konforuna alıştığınız kanepelerinizin üzerine canlı renklerde şallar atıp; farklı desenlerle kaplanmış yastıklar ekleyerek, küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratın.

En çok vakit geçirdiğiniz yaşam alanınızın bir duvarını canlı bir renge boyayın.

Bu konuda cesur olun, harekete geçin ve en sevdiğiniz, size en çok enerji veren renk her neyse onu seçin. Aksesuarlar, kişiliğinizin birer yansımasıdır. Üzerini tablolar, aynalar ve çerçevelerle donatabileceğiniz bu duvar, sizin ilham duvarınız olacaktır.

Büyük yapraklı yeşil bitkiler ve rengarenk çiçekler baharın gelişini müjdelerken, sağlam köklerin üzerinde yeniden doğuşun birer göstergesidir. Salonunuzun en hareketsiz köşesine koyabileceğiniz büyük bir bitki ve mutfak camlarınıza yerleştireceğiniz minik saksılarla ruhunuzu canlandırın. Gün boyu etkisi sürecek mis kokulu oda parfümlerinin katkısını da göz ardı etmeyin 🙂

Siz de hem evinizi hem de kendinizi canlandıracak bahar hazırlıklarını tamamlamak için heyecanla harekete geçiyorsanız, ihtiyacınız olan her şey için Madame Coco’nun romantik ve zarif dokunuşlarla tamamladığı birbirinden özel kreasyonlarını incelemek için hemen www.madamecoco.com ‘a tıklayabilir, mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.