FRANSIZ RİVİERASI’NDA KEYİFLİ BİR YOLCULUK

Fransa’nın Akdeniz kıyılarını temsil eden, Fransızcası “Cote D’azur”, Türkçesi “Mavi Kıyılar” olarak bilinen Fransız Rivierası’nın ününü duymayan yoktur. Özellikle yaz aylarında Fransa’ya yolunuz düşerse, keşfetmekten büyük keyif alacağınızı düşündüğümüz en ünlü Cote D’azur şehirlerine birlikte göz atmaya ne dersiniz?

NICE, FRANSIZ RİVİERASI‘NIN YILDIZI…

Nice; güneşli havası, muhteşem denizi ve plajları ile her zaman göz kamaştırıyor. Burada gezilip görülecek o kadar çok yer var ki… Renkli mağazaları, restoranları, tarihi binaları gezmeye doyamayacaksınız. Musee Matisse, Place Rossetti, Cours Saleya’yı görmeyi ve Cimiez’de bir tur atmayı da Nice’de gezi planları arasına mutlaka dahil etmenizi öneririz.

ST. TROPEZ, FRANSIZ RİVİERASI‘NIN KÜÇÜK AMA ÜNÜ BÜYÜK TATİL BELDESİ…

St.Tropez, pastel renkli evleri, yat limanları, şık kafeleri, barları, ünlü plajları ve mağazaları ile masalları anımsatıyor. St. Tropez’e gelip, Port Grimaud’yu görmemek olmaz. Birbirine köprülerle bağlanan bu muhteşem bölgeyi yürüyerek gezebilirsiniz. Dilerseniz, birkaç Euro karşılığında meydandan tur teknesine binebilirsiniz. 20 dakika kadar süren “Coches d’Eeau” turuna katılmanızı, iç kısımları mutlaka görmenizi öneririz. Plajları ile ünlü St. Tropez’de Nikki Beach, Club 55 ve Bagatelle plajlarını ziyaret etmenizi öneririz.

CANNES, FRANSIZ RİVİERASI‘NIN FESTİVALLER VE ÜNLÜLER ŞEHRİ…


Cannes, Fransa’nın güneyindeki Fransız Rivierası’nın en ünlü kasabasıdır. Film festivali ile tanınan Cannes, muhteşem gece hayatı, eğlencesi, plajları ve lüks mağazaları ile Fransız Rivierası’nda haklı bir üne sahiptir. 12 km’lik kumsalı La Croisette dünya jet sosyetesi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Mutlaka görülmesi gereken yerler listenize rahatlıkla dahil edebilirsiniz.