FRANSA’NIN EN GÜZEL SAHİLLERİ

Fransa’da yılda 30 milyon turist ağırlanmaktadır. Siz de yaz aylarında hem pırıl pırıl bir denize girmek hem de Fransa’nın güzellikleriyle büyülenmek ister misiniz? Cevabınız evet ise; yazın gezmekten büyük keyif alacağınızı düşündüğümüz Fransa’nın en güzel 3 sahiline göz atmaya ne dersiniz?

PRADO PLAJI – MARSİLYA

İlk olarak Prado plajı ile başlayalım. Turkuaz renkli berrak bir denize sahip olan Prado plajı, yılın 300 günü güneş alan Akdeniz şehri, Marsilya’nın en büyük plajıdır. Fransa’nın 2. büyük kenti Marsilya’da yer alan Prado Plajı, her zaman ulaşımı kolay bir kaçış noktasıdır. Her yaz bu plajda Dünya Müzik Günü kutlaması, plaj futbolu, sörf ve kite surf turnuvası gibi pek çok etkinlik gerçekleşmektedir.

Prado’ya gitmişken; Michelangelo’nun Davut heykeli ile de fotoğraf çekilmeyi unutmayın 🙂

PAMPELONNE PLAJI – ST. TROPEZ

St Tropez’in adı zarafet ve cazibe ile beraber anılmaktadır. 1955’ten beri St.Tropez’in ününü daha da fazla arttıran 5 kilometre uzunluğundaki Pampelonne plajı, yaz sezonunda günde 30.000’e yakın ziyaretçi ağırlayıp, birçok ünlü plaj kulübüne ev sahipliği yapmaktadır.

PALAVAS-LES-FLOTS, MONTPELLIER

Son olarak; Palavas-les-Flots sahili, Fransızlar arasında öyle popüler bir yerdir ki Oscar adayı filmlere bile konu olmuştur.. Plaj; kano kiralama, yelkenli ve rüzgar sörfü gibi spor aktiviteleri için de çok uygun imkanlar sunmaktadır. Mutlaka görülmesi gereken yerler listenize rahatlıkla bu sahilleri dahil edebilirsiniz.

Keyifli tatiller dileriz 🙂