FRANSA’DA ÇAY VE TATLI KEYFİ BİR BAŞKA…

Mutluluğun formülü bu satırlarda… Fransa’da saat 16.00-18.00 arasında bilhassa kadınlar için randevularını verecekleri adres bellidir; «Salon De The»» yani çay salonları. Milföy ile bu çay saatleri daha da keyifli hale gelmektedir.
Siz de bu lezzetli Fransız geleneğini evlerinize taşıyabilirsiniz. Misafirlerinizle sohbetlerinizi daha da tatlandıracak milföyü, bu yazımızda paylaşacağımız pratik tarif ile evde de kolaylıkla yapabilirsiniz.

MİLFÖY TARİFİ:

Malzemeler:
• 500 gr un
• 1 paket margarin
• 1 fincan zeytinyağı
• 2 su bardağı su
• 1 yemek kaşığı sirke ya da limon suyu
• 1 tatlı kaşığı tuz

Yapılışı:
Hamur kabınıza su, tuz, sirke ve zeytinyağını koyup karıştırın, ardından unu da ekleyerek hamurunuzu yoğurmaya başlayın. Hamuru 15 dakika kadar dinlendirdikten sonra dikdörtgen şeklinde ve 1 cm kalınlığında açın. Margarini 3 eşit parçaya bölün. Margarinin 1/3′ünü hamurun üzerine güzelce sürdükten sonra hamuru önce sağdan sola 3 aşamada, sonra aşağıdan yukarıya 3 aşamada katlayın, yani bir nevi kare şeklinde sarmış olacaksınız. Katlama işlemi bitince üzerine nemli bir bez örterek 15 dakika buzdolabında bekletin. Son olarak yine buzdolabından çıkardığınız hamuru dikdörtgen şeklinde açıp son kalan margarin parçasını da sürün ve yine aynı şekilde katlayarak buzdolabında bekletin. Daha sonra hamurunuzu kareler halinde kesip buzdolabınızın dondurucusunda ya da buzluğunda saklayabilir, istediğiniz malzemelerle değerlendirebilirsiniz.

SIRA GELDİ SUNUMA…

İşte size Madame Coco’dan çay saatini adeta bir çay sanatına dönüştürmek için öneriler… Madame Coco’nun vintage ve romantik dönem esintileri taşıyan ve pastel renklerin hâkim olduğu dünyasına göz atabilir ve porselen ürünlerin yer aldığı koleksiyonumuzdan kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.