EV DEKORASYONU İÇİN PRATİK BİLGİLER

Evinizi dekore ederken sizi yönlendiren, kişisel zevklerinizdir ancak farklı fikirler öğrenmek ve trendleri keşfetmek hayal dünyanızı zenginleştirecektir.

Evinizde birtakım değişiklikler yapmaya karar verdiniz diyelim ki… Bu durum ihtiyaçlarınız doğrultusunda da olabilir tamamen değişiklik yapma isteğiniz sonucunda da olabilir. Nedeniniz her ne olursa olsun sahip olduğunuz alanın işlevselliğini kaybetmemeye özen göstermelisiniz. Unutmamanız gereken en önemli nokta ayrıntılara dikkat etmekten geçer.

Hem konforlu hem de şık bir evin tadını çıkarmaya hazırsanız birkaç temel dekorasyon ilkesi işinize yarayacaktır. Daha fazla fikir öğrenmek ve öneriler için bize kulak verin.

Duvar renginizi odanızın yönüne göre seçin: Kuzeye bakan odalarda parlak; batıya bakan odalarda sıcak; güney ve doğuya bakan odalarda ise beyaz ve mavi renkleri tercih edin.

Giriş alanınıza ayna koyun: Evinize gelen misafirlerin ilk gördüğü ve eviniz hakkında ilk izlenimi oluşturan bu alanı ön plana çıkaran bir ayna kullanın.

 

Beyaz mobilyalar ile büyük bir oda yaratın: Küçük bir alanda beyaz mobilyalar kullanarak, alanın olduğundan daha büyük görünmesini sağlayın.

Koridorda renk kullanın: Koyu renklerle koridorunuza farklı bir hava katın.

Post halı kullanın: Bir alana derinlik ve çeşitlilik eklemenin en hızlı yolu bu olacak.

Meyve ekleyin: Taze meyveleri kullanarak dekorasyonunuzu renklendirebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Mutfağınıza bir kase taze meyve ile canlı renkler katarak odak noktası oluşturabilirsiniz.

Üçlü kuralı unutmayın: Mum, vazo, masa bitkileri ve çiçek gibi dekoratif parçaları üçlü gruplar halinde gruplayın.

Sehpanızın dekorunu değiştirin: Orta kısmına büyük bir çiçek aranjmanı, etrafına ise kitaplar ve heykeller yerleştirin.

Çini eşyalar kullanın: Alanınıza farklı bir görünüm kazandırmak için çini eşyaları masanızdan eksik etmeyin.

Yeşillik ekleyin: Her odanıza renk, doku ve yaşam katmak için bitkiler kullanın.

Halı ile odanızı genişletin: Odanızdaki halı büyüdükçe, odanızı daha büyük hissedeceksiniz

Halı seçiminizden duvar rengine, kullandığınız tamamlayıcı mobilyalardan aksesuarlara kadar evinize stil katacak zamansız seçimler yapsanız bile daha yaratıcı fikirler denemeniz için her zaman fırsatınız vardır.

Küçük dokunuşlarla evinizin havasında bambaşka değişimler yaratabilirsiniz. Yaptığınız seçimlerin ortaya çıkaracağı değişime şahit olan sevdiklerinizden övgüler toplamaya hazır olun.

Evinizdeki değişim için sizleri Madame Coco mağazalarımıza ya da www.madamecoco.com’a bekliyoruz.