CHALET TARZI EV DEKORASYONU

Dağ evleri, kış aylarında mükemmel bir kaçış yeridir. Tatilinizi bir dağ evinde geçirdiğinizde ne kadar rahat olduğunu hatırlıyor musunuz? Her seferinde bu rahatlığı evinize taşımayı düşündüğünüze eminiz.

Dağ evi anlamına gelen ‘chalet’, kış mevsiminde ev dekorasyonuna sıcaklık katıyor. Dağ evlerinin rahat ve konforlu havasını evinize taşımak isterseniz sizin için sıcacık detaylardan oluşan önerilerimizi hazırladık.

Chalet tarzını karakterize eden en önemli unsur, ahşaptır. Zeminden duvarlara, tavandan açıkta bırakılan kirişlere kadar
geleneksel dağ evlerinin temel özelliklerini korur. Ahşabın güzelliğini barındıran bu doğallık sayesinde bu tarzda rahatlık hissi hakim oluyor.

Evinizin yapısı ahşap olmayabilir ya da odanızda bir şömineye de sahip olmayabilirsiniz. Hiç dert etmeyin… Evinizin tamamında olmasa bile sadece bir bölümünde bu zarif ama bir o kadar da rahat tarzı dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz.

Chalet tarzı doğayı yansıttığı için renk seçiminizde toprak tonlarını tercihetmelisiniz. Toprak tonları doğal ve ferah bir atmosfer yaratmayı sağlarken aynı zamanda güven duygusunu da hissettirecek.

Yumuşak dokuların kombinasyonları ise sıcak ve rahat hissettirir. Dokular, renkler ve kullandığınız malzemeler bütünlük içinde olmalı. Önemli olan nokta, odanızda yer verdiğiniz her şeyin ortak bir zarafet, sadelik ve rahatlık içinde bir araya
gelmesidir.

Küçük dokunuşlar bile odanızın görünümünü anında değiştirir. Dağ evi görünümü için ekoseli battaniyelere yer
verin. Yumuşacık battaniyenize sarılıp film izleme keyfini de ihmal etmeyin. Çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz hasır sepetler ise doğal görünümleriyle ortamınıza uyum sağlayacak. Farklı boyutlardaki hasır sepetler, fazlalıkları toparlamanıza
yardımcı olurken; dekoratif depolama çözümleri yaratmanıza da kolaylık sağlayacak.

Koltuk ya da kanepelerinize bolca kırlent yerleştirin. Özellikle kürk görünümlü olanlar daha sıcak bir ambiyans
sağlar. Görünümüyle fark yaratacak peluş kumaşlı bu tarz kırlentler odanıza şıklık da katar. Farklı renklerdeki kırlentlerden kusursuz konseptler yaratarak, odanızın dekoruna güçlü bir hava katabilirsiniz.

Post halıları da unutmayalım. Post halının kendisi bile tek başına, odanıza sıcacık ve rahat bir atmosfer sağlamaya yeter.
Chalet tarzını güçlü bir şekilde yansıtacağından mutlaka olmalıdır.

Rahat bir ortam yaratmak için odanızın ışıklandırmasını düşük seviyede tutun. Odanın büyüklüğüne bağlı olarak asma lambalar, zeminde ayaklı lambalar ya da duvar lambaları kullanın; bunları odanın girişine ya da pencerelere yakın
olacak şekilde yerleştirin. Odanızın çeşitli yerlerine mumlar da yerleştirerek hem sıcak bir görünüm hem de
ışıltı sağlayabilirsiniz.

Yumuşak ve rahat tekstil ürünlerinin yanı sıra mobilyalarınız ise deri görünümlü olabilir ayrıca metal aksesuarlar da kullanarak sofistike bir hava da katabilirsiniz. Doğayı yansıtan bir tarz olduğu için hayvan figürlü biblolar ya da tablolar da kullanın.

Gününüzü geçirmek ya da uzun bir günün ardından, sıcak ve rahat bir yerde dinlenmekten daha keyifli bir şey yoktur. Evinizdeki değişimler için ev tekstilinden dekoratif ürünlere kadar ihtiyaç duyabileceğiniz her şey için mağazalarımızı ya
da www.madamecoco.com’u ziyaret edebilirsiniz.