BUGÜN GÜNLERDEN DIY (DO IT YOURSELF-KENDİN YAP)

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz bir kelime DIY. Peki, nedir bu DIY? İngilizce Do It Yourself yani kendi kendine yap kelimelerinin baş harflerinden oluşan DIY kavramı, özellikle marifetli ev hanımlarının yıllardır evlerinde yarattığı harikalara verilen bir ad aslında. Biz de bugün sizler için Fransız tarzı bir DIY tarifi hazırlayarak modaya uyalım dedik.

YAZ AŞKLARINA ÖZEL

Yaz aşklarının mevsimi geldi çattı. Öyleyse gelin hep birlikte en güzel yaz aşklarına yakışan bir tasarım hazırlayalım. İşte malzemelerimiz:
• Bir parça şekil verilebilir demir
• Bahar çiçekleri
• Yeşil tül kurdele
• Yeşil iplik
• Kurşun kalem
• Kargaburnu pense

KONSEPTİMİZ: AŞK

İşe, demirimize kargaburnu pense yardımıyla kalp şekli vererek başlayalım. Kıvırdığınız demirin ortasında kurşun kalem yardımıyla küçük bir yuvarlak bırakmayı unutmayın çünkü en son aşamada bu yuvarlağa ihtiyacımız olacak.

AŞKA ADIM ADIM

Sıra, kalp şekli verdiğimiz demirimizi yeşil kurdele ile kaplamaya geldi. Demirimizi bir ucundan diğer ucuna kadar içinden geçirdiğimiz yeşil tül kurdelemiz ile kaplıyoruz.

ÇİÇEKLERLE GELEN MUTLULUK

Şimdi de yeşil kurdele ile kapladığımız kalp şeklindeki demirimizi, renkli çiçeklerle süsleme zamanı. Çiçekleri kalbin ortasında bıraktığımız yuvarlaktan başlayarak iplik yardımıyla demire doladıktan sonra, işlemimizi tamamlıyoruz.

MUTLU SON


Veeee kendi ellerimizle hazırladığımız bu minik sevimli objenin yapımında mutlu sona geldik. Bu kalplerden dilediğinizce hazırlayarak bir kalp buketi oluşturabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Mutlu günlerde kullanmanız dileğiyle…