AVRUPA’DAKİ POPÜLER KAYAK MERKEZLERİ

Kış tatili planlarının yapıldığı bugünlerde akla ilk kayak merkezleri geliyor. Avrupa’da dağ köyleri ve kasabaları arasında muhteşem manzarasıyla birçok kayak merkezi yer alıyor. Birbirinden güzel bu merkezler, masalsı görünümleri ile herkesi büyülemeyi başarıyor. Yakın konumu ve herkese hitap eden seçenekleri ile yurtdışı tatillerinde Avrupa tercih sebebi oluyor.

1- COURCHEVEL, FRANSA

Courchevel, Les Trois Vallées olarak bilinen ve birbirine bağlı birkaç kayak merkezinin en büyük ve en ünlüsüdür. Courchevel’de kayak pistlerinin toplam uzunluğu 600 kilometredir.

Courchevel, lüks konaklama, göz alıcı kayak pistleri ve Michelin yıldızlı restoranları ile ünlüdür.

2- ZERMATT, İSVİÇRE

Piramit şekilli Mattehorn Dağı’nın yamacında yer alan Zermatt, başlangıç seviyesi dışındaki diğer kayakçılar için çok fazla alternatif sunuyor. Motorlu araç trafiğine kapalı olan Zermatt kasabasına ulaşım tren ile sağlanıyor. Burada büyüleyici bir atmosfer ve mimari sizleri bekliyor. 

Zermatt sadece kayak meraklılarının değil, yıl boyunca birçok macera ve doğaseverin uğrak yeridir.

3- ISCHGL, AVUSTURYA

Ischgl, 240 km’lik pist uzunluğuyla Avusturya’nın en büyük kayak merkezi olarak kabul ediliyor. Alplerin en geniş snowboard ve freestyle kayak merkezidir. Kayak ve snowboard tutkunlarına hitap ettiği kadar gece kulüpleri ile bol eğlence sunuyor.

4- GRANDVALIRA ve VALLNOR, ANDORRA

Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Andorra, Fransa ve İspanya arasında yer alıyor. Pirene Dağları’nda yer alan konumu nedeniyle Avrupa’da kayak turizminde önemli bir yere sahip olmuştur. Buradaki en büyük etken Avrupa’daki diğer ülkelere göre daha uygun fiyatların olmasıdır.

Her seviyeye hitap eden pist alternatifleri sayesinde kendinize en uygun yeri bulmakta zorluk çekmezsiniz. İklimin elverişli olması nedeniyle Nisan sonuna kadar rahatlıkla kayak yapılmaya imkan sağlıyor.

Kayağa yeni başlayacak olanlar ya da kendisine güvenenler… Her seviyeye uygun seçenek bulmak mümkün. Eğer ihtiyaç duyarsanız eğitmenlerle de çalışabilir, pratik yapabilirsiniz. Sonrasında ise pistlerin keyfini doyasıya çıkarmak kalıyor.

Kayak sonrası çeşitli aktivitelere katılabilir ya da kasaba merkezlerinin masalsı atmosferini keşfedebilirsiniz. Ayrıca restoran ve kafelerde farklı tatları da denemeyi ihmal etmeyin.