AVRUPA’DA GEZİLMESİ GEREKEN MÜZELER

Yaz aylarının gelmesiyle tatil planları hız kazandı. Avrupa, hem ülkemizden kolay ulaşımı hem de birbirinden farklı ülkelere sahip olması nedeniyle tatil rotalarının her zaman en başında geliyor. Siz de bu yaz tatilinizi Avrupa ülkelerinde geçirmeyi planlıyorsanız keyifli vakitler geçireceğiniz sayısız seçenek sizleri bekliyor.

Avrupa tatilinizi unutamayacağınız güzelliklerle tamamlayacağınızdan şüpheniz olmasın. Bu tatiliniz için sizlere Avrupa’da yer alan en popüler müzeleri de gezi planınıza dahil etmenizi mutlaka öneririz. Pişman olmayacaksınız 🙂

İşte sizler için derlediğimiz Avrupa’nın en etkileyici müzelerinden birkaçına birlikte göz atalım:

1- British Müzesi

En çok ziyaret edilen yerlerden biri olan müze, Londra’da yer almaktadır. Müze, başlangıçtan günümüze insan tarihi ve kültürüne ait eserlerden oluşmaktadır. Müzede yer alan eserler dünyanın birçok yerinden getirilen arkeolojik ve sanatsal eserlerdir.

2- Rijks Müzesi

Hollanda’nın ulusal müzesi olan Rijks Müzesi, Amsterdam’da yer alıyor. Sanat ve tarih alanında zengin bir koleksiyona sahip olan müzede özellikle Rembrandt ve diğer sanatçıların en önemli tabloları sergileniyor.

3- Louvre Müzesi

Paris’te yer alan Louvre Müzesi, dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen müzesidir. Müze o kadar büyük ki içerisindeki eserlerin tamamını gezmek birkaç gününüzü alabilir. Müzedeki en popüler eser, Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisa adlı eseridir.

4- Prado Müzesi

Madrid’te yer alan müze, özellikle resim ve heykel alanındaki değerli sanat eserleri ile dünyanın en önemli müzeleri arasında yer alıyor. Müzede yer alan eserlerin çoğu İspanyol Kraliyet Ailesi tarafından toplanmıştır.

5- Uffizi Galerisi

Floransa’da yer alan Uffizi Galerisi, sanatsal mirasıyla dünyadaki en önemli müzelerden biridir. Yeniden yapılanmanın ardından bazı eserlerin (arkeolojik buluntular, bilimsel aletler vs.) başka yerlere taşınmasıyla Uffizi, resim galerisi haline gelmiştir.