1 KİTAP, 1 FİLM VE 1 ALBÜM

Bütün sene yaz mevsiminin gelmesini ve gönlümüzce dinlenmeyi hayal ederiz. Bazen saatlerce deniz kenarında uzanıp kitap okumak, bazen de evimizin balkonunda ya da bahçesinde dinlendirici bir müzik dinleyerek limonatamızı yudumlamak, geceleri sevdiklerimizle film seyretmek isteriz. Biz de sizler için 1 kitap, 1 film ve 1 albüm seçimi yaparak yazınızın güzel geçmesine katkıda bulunmak istedik. İşte listemiz…

KİTAP: İKİ YENİ GELİNİN ANILARI

Ünlü Fransız yazar Honoré de Balzac’ın klasikleşmiş romanlarından biri olan Can yayınları tarafından çevirilen “İki Yeni Gelinin Anıları” isimli eseri, aynı manastırda eğitim görmüş fakat manastırdan ayrıldıktan sonra farklı ortamlarda, farklı bir aile ve evlilik hayatı yaşayan iki genç kızın hatıralarının anlatıldığı mektuplardan oluşuyor. Bu harika eseri yaz okumalarınız arasına alabilirsiniz.

FİLM: KALDIRIM SERÇESİ

Başrolünde ünlü Fransız aktrist Marillon Cotillard’ın oynadığı ve yönetmenliğini Olivier Dahan’ın yaptığı sanatçı Edith Piaf’ın hayatını anlatan 2007 yılı yapımı La Môme (Kaldırım Serçesi) adlı film, Edith Piaf’ın bir konser esnasında sahnede bayılması ile başlıyor. Sanatçının çocukluk ve gençlik yıllarının yanı sıra kariyer basamaklarını tırmanma sürecini, aşk hayatını, acılarını ve hastalığını da gözler önüne seren bu filmde sanatçının en bilinen şarkılarını da dinleme fırsatı bulabilirsiniz.

ALBÜM: LA VIE EN ROSE


Fransızca şarkılarının naifliğine ve ahengine kendini bırakmak isteyenler için harika bir albüm önerimiz var. Tüm zamanların en sevilen Fransızca şarkıları ve efsaneleşmiş yorumcularının bir araya geldiği “La Vie En Rose” adlı bu albümle sakin ve dinlendirici bir yaz geçirebilirsiniz.